Jste zde

Domů » Jižní Portugalsko

Faro

Návštěva pobřeží Algarve

Portugalské pobřeží Algarve
Autor: fontxito

Faro

Přestože je Faro hlavním a zároveň největším městem oblasti Algarve, přitahuje to sem jen některé turisty. Je to pravděpodobně proto, že se ve Faru nenacházejí pláže, ale jen pár písčin. Jen proto byste si ale návštěvu Fara neměli nechat ujít, ale udělat si alespoň jednodenní výlet k prohlídce města. Atmosféra města s úzkými uličkami a malými domy, muzea i kostely vám absenci pláží bohatě vynahradí. Ale jednu pláž vám přeci jen Faro může nabídnout, a sice Praia de Faro, která však leží trochu mimo.

Faro a památky

Faro a katedrála Sé
Autor: Astacus

Církevní památky

Katedrála Sé Catedral leží v historické části Vila-Adentro města Faro. Byla postavena na místě, kde původně stál kostel ze 13. století a bývalá maurská mešita. Po útoku Angličanů v 16. století a zemětřesení v 18. století byla zpustošena, na konci 18. století znovu postavená a dnes je směsí mnoha architektonických stylů. Věž a dvě kaple jsou vše, co zbylo z původního kostela. Z její vyhlídky si můžete prohlédnout mnoho čapích hnízd, která zdobí střechy okolních budov.

Faro

Část města Faro

Faro je město v jižním Portugalsku, kde žije asi 44 tisíc obyvatel. Město se skládá ze dvou částí, tzv. freguesias, São Pedro a Sé. Město je zároveň správním centrem regionu Algarve a významným přístavem, který je chráněn lagunou, která je dnes přírodní rezervací. Ve městě najdete také mezinárodní letiště (především charterové lety) a dvě univerzity.

Portugalsko na FB

Faro

20.07.2018 - 23:00

Clear skyNorthwest, Gentle breeze, 5.1 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1015.8 hPa

Funchal

20.07.2018 - 22:00

LettskyetNordøst, Lett bris, 3.7 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1021.8 hPa

Lisabon

20.07.2018 - 22:00

KlarværNord-nordvest, Laber bris, 6.4 m/s20°C

0 mm srážek

Tlak: 1018.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.