Jste zde

Domů

Azorské ostrovy

Azorské ostrovy, 2. část

Město Ponta Delgada na ostrově São Miguel
Autor: D-Stanley

Fascinujícím způsobem tady doslova září svěží krajina v různých odstínech zelené barvy, která se tu vytvořila působením sopečné činnosti, a která je rozdělena na pravoúhlé díly místním zemědělstvím.

Je tu k vidění bezpočet impozantních kráterů, modrých jezer a rozkvetlých květin. Dají se tu podnikat velmi zajímavé pěší výlety po všech ostrovech.

Azorské ostrovy, 1. část

Azorský ostrov Sao Miguel
Autor: Bochum1805

Azorské ostrovy tvoří skupina devíti ostrovů, které leží v Atlantském oceánu mezi evropským kontinentem a severní Amerikou, a tvoří tu nejzápadnější část Evropy.

Rozkládají se zhruba na ploše 600 km2, leží asi 1.500 km od pobřeží Portugalska (nebo 2 hodiny letu) a asi 3.900 km (nebo pět hodin letu) od východního pobřeží severní Ameriky. Celkový počet obyvatel je zhruba 250 tisíc.

Ponta Delgada a zajímavosti

Azorský kostel Igreja de São Sebastião

Park

Park Jardim Antonio Borges je romantickou zahradou, která je jednou z největších a nejzelenějších oblastí v Ponta Delgadě. António Borges Medeiros byl zanícený milovník botaniky, který žil v 19. století a zajímal se o zavádění nových druhů rostlin na ostrově Sao Miguel. Jeho usedlost se stala velmi různorodým a zajímavým parkem, ve kterém se mohou procházet všichni, kdo milují přírodu a klid.

Muzeum

Ponta Delgada

Azorský ostrov São Miguel

Ponta Delgada je největším městem na Azorských ostrovech, a zároveň také "vstupní bránou" z Evropy a Ameriky. Již dávno se původně malá rybářská vesnička stala skutečným městem na ostrově São Miguel.

Slavnosti a festivaly

Portugalské město Coimbra a festival "Queima Fitas"

Portugalsko je oblíbenou prázdninovou destinací pro návštěvníky všech věkových skupin:

Rodiny s malými dětmi ocení přátelskost Portugalců k těm nejmenším, ti starší zase zajímavou krajinu mezi severním Portugalskem a jižním pobřežím u Atlantského oceánu, a milovníci sportu třeba zase mnoho golfových hřišť v okolí turistických středisek.

Horta

Horta je portugalské město (cidade) na jihovýchodním pobřeží Azorského ostrova Faial. Žije zde kolem 2,5 tisíce obyvatel a je administrativním sídlem stejnojmenného okresu (concelho), který pokrývá celý ostrov.

Hlavní město ostrova Faial bylo kdysi významným přístavem pro galeony a karavely, a sice v období 16. - 18. století. Dnes je z něj moderní přístav, kde můžete vidět různé transatlantické jachty, které jsou na cestách z Karibiku do Středomoří.

Stránky

Portugalsko na FB