Jste zde

Domů

Výlety

Evora

Portugalské město Evora a náměstí Praça do Giraldo
Autor: Garaigoikoa

Historie učinila z města Evora (Évora) jedno z nejkrásnějších míst na světě, které se nachází v provincii Alentejo.

V této fantastické jižní části Portugalska najdete historická města a malebné vesničky, kde místní řemeslníci stále udržují tradice.

Alentejo je ideální destinací pro ty, kteří milují objevování historických památek nebo chtějí ochutnat výbornou regionální kuchyni.

Azorské ostrovy, 2. část

Město Ponta Delgada na ostrově São Miguel
Autor: D-Stanley

Fascinujícím způsobem tady doslova září svěží krajina v různých odstínech zelené barvy, která se tu vytvořila působením sopečné činnosti, a která je rozdělena na pravoúhlé díly místním zemědělstvím.

Je tu k vidění bezpočet impozantních kráterů, modrých jezer a rozkvetlých květin. Dají se tu podnikat velmi zajímavé pěší výlety po všech ostrovech.

Aktivity na Madeiře

Turistika

Aktivní dovolená na portugalském ostrově Madeira není neznámým pojmem. Speciálně pro vyznavače pěší turistiky skýtá zdejší mírné klima a fantastická krajina přímo ideální podmínky. Krásným příkladem pěší turistiky jsou procházky podél "levadas", uměle vybudovaných zavlažovacích kanálů, které procházejí celým ostrovem. Na těchto výletech budete míjet nádherné strmé skalní stěny i úrodná údolí. Při výstupu na centrální pohoří budete odměněni překrásným výhledem na celý ostrov.

Madeira, 3. část

Kvůli své odlehlé zeměpisné poloze byl ostrov Madeira v průběhu své historie téměř výhradně v rukou Portugalců, kteří si na něj poprvé začali dělat nárok již v roce 1420. Portugalská kultura a tradice tak na ostrově pochopitelně hluboce zakořenily.

Zcela typickým portugalským kulturním dědictvím je "fado", druh jakéhosi teskného vyprávějícího zpěvu, ne nepodobnému blues, který je na Madeiře neobyčejně rozšířen. Naživo jej určitě uslyšíte v nejrůznějších hospodách ve Funchalu.

Turistika na Madeiře

Madeirský přístav Câmara de Lobos
Autor: Hypocentre

Přes velkou rozmanitost sportovní nabídky je Madeira především rájem pro pěší turisty, kteří se vzhledem k mírnému klimatu nikdy příliš nezapotí ani při obtížných cestách.

Nejvíce populárními stezkami na Madeiře jsou obslužné cesty podél umělých zavlažovacích kanálů, tzv. levadas, které protínají celý ostrov Madeira, a vedou ke všem turisticky zajímavým bodům.

Dobře značené a pestré pěší trasy se staly atraktivní i u těch mladších návštěvníků. Pokud dáváte přednost o něco náročnější chůzi, můžete se rozhodnout pro trekking na krásných horských stezkách.

Algarve a dovolená s dětmi

Guia Zoomarine - orel
Autor: Pedro Vieira

Při dovolené na pobřeží Algarve si na své přijdou nejen velcí, ale i ti menší návštěvníci. S průměrnou dobou letu tři hodiny do letoviska Faro je poměrně rychle dosažitelné, a díky pastelkám a hračkám jistě tuto dobu s dětmi dobře zvládnete.

Portugalsko na FB