Jste zde

Domů » Jižní Portugalsko

Algarve

Návštěva pobřeží Algarve

Portugalské pobřeží Algarve
Autor: fontxito

Faro

Přestože je Faro hlavním a zároveň největším městem oblasti Algarve, přitahuje to sem jen některé turisty. Je to pravděpodobně proto, že se ve Faru nenacházejí pláže, ale jen pár písčin. Jen proto byste si ale návštěvu Fara neměli nechat ujít, ale udělat si alespoň jednodenní výlet k prohlídce města. Atmosféra města s úzkými uličkami a malými domy, muzea i kostely vám absenci pláží bohatě vynahradí. Ale jednu pláž vám přeci jen Faro může nabídnout, a sice Praia de Faro, která však leží trochu mimo.

Algarve a dovolená s dětmi

Guia Zoomarine - orel
Autor: Pedro Vieira

Při dovolené na pobřeží Algarve si na své přijdou nejen velcí, ale i ti menší návštěvníci. S průměrnou dobou letu tři hodiny do letoviska Faro je poměrně rychle dosažitelné, a díky pastelkám a hračkám jistě tuto dobu s dětmi dobře zvládnete.

Region Algarve

Algarve - strmé skalní útesy na pobřeží

Algarve je nejjižnější oblastí Portugalska, má rozlohu 5 412 km² a žije zde kolem 450 tisíc obyvatel. Administrativně je jedním ze sedmi portugalských regionů (Região do Algarve). Největším a zároveň hlavním městem regionu je Faro.
Na severu je ohraničené regionem Alentejo, na západě a jihu Atlantským oceánem a na východě tvoří hranici se Španělskem řeka Guadiana.

Portugalsko na FB