Jste zde

Domů

Střední Portugalsko

Evora

Portugalské město Evora a náměstí Praça do Giraldo
Autor: Garaigoikoa

Historie učinila z města Evora (Évora) jedno z nejkrásnějších míst na světě, které se nachází v provincii Alentejo.

V této fantastické jižní části Portugalska najdete historická města a malebné vesničky, kde místní řemeslníci stále udržují tradice.

Alentejo je ideální destinací pro ty, kteří milují objevování historických památek nebo chtějí ochutnat výbornou regionální kuchyni.

Lisabon a zajímavosti

Lisabonská věž Torre de Belém
Autor: hamadryades

"Kdo nikdy neviděl Lisabon, nespatřil dosud nic krásného", říká jedno portugalské přísloví.

Vzpomínky na slavné období námořních plaveb, kdy byla Lisboa nejbohatším městem v Evropě, tvoří vzrušující kontrast k modernímu životu dnešní portugalské metropole.

Na severním břehu ústí řeky Tajo se rozprostírá na kopcích město s jedním z nejlepších přírodních přístavů na světě.

Alcobaça

Portugalské město Alcobaça s klášterem
Autor: b00nj

Alcobaça je ohromující středověké město s cca 60 tisíci obyvateli, které je skvělým výletním cílem pro návštěvníky Portugalska. Najdete ho asi 100 km severně od Lisabonu.

Je domovem největšího katedrálního a klášterního komplexu v zemi a je známé pro romantický příběh Petra I. Portugalského a Inês. Tento královský milostný příběh je hodně podobný románku mezi Romeem a Julií.

Slavnosti a festivaly

Portugalské město Coimbra a festival "Queima Fitas"

Portugalsko je oblíbenou prázdninovou destinací pro návštěvníky všech věkových skupin:

Rodiny s malými dětmi ocení přátelskost Portugalců k těm nejmenším, ti starší zase zajímavou krajinu mezi severním Portugalskem a jižním pobřežím u Atlantského oceánu, a milovníci sportu třeba zase mnoho golfových hřišť v okolí turistických středisek.

Fátima

Portugalské město Fátima s bazilikou

Fátima je město (cidade) v portugalském kraji Ourém.Najdete ho asi 130 kilometrů severně od hlavního města Lisabon, u portugalské dálnice A1, hlavní tepny mezi Lisabonem a Portem.

Je to nejvýznamnější katolické poutní místo v Portugalsku, kam, stejně jako do francouzských Lurd, jezdí pacienti s nadějí na zázračné vyléčení. Každoročně přitahuje tisíce a tisíce poutníků a zvědavých turistů, což z něj dělá jedno z nejnavštěvovanějších míst v Portugalsku.

Estoril a Cascais

Portugalské městečko Cascais
Autor: detengase

Estoril

Bývalá malá rybářská vesnice Estoril se stala známá jako elegantní přímořské letovisko a exkluzivní předměstí hlavního portugalského města Lisabon s luxusními vilami. Získala tak pověst oblíbeného prázdninového střediska s nádhernými lázněmi, jejichž termální prameny jsou obzvláště vhodné pro léčbu osob s revmatologickými nemocemi.

Stránky

Portugalsko na FB