Jste zde

Domů

Pláže

Tavira

Tavira je jedním z nejkouzelnějších a architektonicky nejzajímavějších měst regionu Algarve v Portugalsku. Nabízí krásné a dlouhé pláže, které jsou od sebe oddělené rameny řeky Ria Formosa a je obklopené kopci se sladce vonícími ovocnými sady.

Město je okouzlující směsí nádherných domů, dlážděných ulic a živých náměstí, které si dosud uchovalo kouzlo tradiční rybářské vesnice. Řeka Gilão, která protéká středem města, ještě toto kouzlo umocňuje.

Sintra, 2. část

Portugalský palác Pena
Autor: ivogomes

Castelo dos Mouros

Castelo dos Mouros jsou pozůstatky kolosálního maurského hradu, který byl vybudován v 8. nebo 9. století. Již z jeho názvu je patrné, že ho vystavěli Maurové. Najdete je v lese na hřebenu mohutných hor, nad městem Sintra. Stavba je pozoruhodnou připomínkou minulosti Portugalska, je zapsána na Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Návštěva pobřeží Algarve

Portugalské pobřeží Algarve
Autor: fontxito

Faro

Přestože je Faro hlavním a zároveň největším městem oblasti Algarve, přitahuje to sem jen některé turisty. Je to pravděpodobně proto, že se ve Faru nenacházejí pláže, ale jen pár písčin. Jen proto byste si ale návštěvu Fara neměli nechat ujít, ale udělat si alespoň jednodenní výlet k prohlídce města. Atmosféra města s úzkými uličkami a malými domy, muzea i kostely vám absenci pláží bohatě vynahradí. Ale jednu pláž vám přeci jen Faro může nabídnout, a sice Praia de Faro, která však leží trochu mimo.

Madeira, 2. část

Ostrov Madeira a Park Jardins do Monte Palace
Autor: k1rsch

Ovšem protože toto zařízení nemá ani držadlo, ani brzdy, je určeno jen pro takové zájemce, kteří vysloveně dávají přednost adrenalinu. Ještě předtím je dobré vyrazit do tropické zahrady "Jardins do Monte Palace". Vedle tropických rostlin tady můžete obdivovat také malované dlaždice, tzv. "azulejos".

Funchal je sice hlavním městem ostrova, ale většina turistů skončí v jen několik kilometrů vzdáleném Caniçu. Caniço je, podobně jako třeba Garajau, známé tamějšími skvělými potápěčskými lokalitami. Více než 20 let je tu v provozu i zajímavý podmořský národní park.

Portugalské pláže, 3. část

Pláž portugalského města Cascais

Pláže na estorilském pobřeží leží u ústí řeky Tejo, tady je moře klidné a najdete tu jemné písčité pláže. Na všech plážích stojí bary, restaurace, kiosky, plážové stany a slunečníky.

Dlouhá pláž Carcavelos je velmi oblíbená především u surfařů. Na pláži Tamariz se zase prakticky po celý rok setkávají milovníci koupání, i když se zrovna v moři nemůže plavat kvůli nepříznivému počasí.

Portugalské pláže, 2. část

Portugalská pláž Carcavelos

Pro milovníky přírodních pláží s velkými vlnami je jednou z těch nejlepších a nejhezčích Arrifana. Mnozí lidé sem přijíždějí z daleka, jen aby jí mohli vidět. Pláž Barriga ale není o nic méně krásná. Dostanete se k ní přes polní cestu a měli byste si sebou vzít nějaké jídlo a pití, protože zde není žádné občerstvení. Odměnou vám ale bude opravdu krásná pláž.

Klidné moře a kilometry dlouhé písečné pláže se nachází ve východní části pobřeží Algarve. Určitě se vám zalíbí na pláži Barril na jednom z ostrovů, na Ilha de Tavira.

Stránky

Portugalsko na FB