Jste zde

Domů

Ostrov Madeira

Hotel Alto Lido, Funchal

Madeira a hotel Alto Lido

Poloha

4-hvězdičkový hotel Alto Lido se nachází v turistickém centru města Funchal na portugalském ostrově Madeira, pouhých 2,5 km od staré části města, kam vás doveze kyvadlová hotelová doprava zdarma.

V okolí hotelu najdete mnoho obchodů, restaurací, barů a nočních klubů. K zastávce veřejné autobusové dopravy se snadno dostanete pěšky. Nejbližší pláž je vzdálená asi 500 metrů od hotelu, letiště asi 24 km.

Zařízení

Slavnosti a květiny na Madeiře

Madeirská Quinta do Arco a růže
Autor: elarequi61

Madeira, nebo také "Ostrov věčného jara", je celoročně oblíbeným cílem mnoha vyznavačů pěší turistiky a milovníků přírody. Tito návštěvníci si tasy užívají ticho a rozmanitosti ostrova. Ale ostrov Madeira má ještě svou další tvář.

Při zdejších lidových slavnostech zde panuje všechno možné, jenom ne klid a ticho. Téměř při každé příležitosti jsou oslavy na Madeiře doprovázeny znamenitým ohňostrojem. Také o madeirském karnevalu je toho hluku všude doslova plno. Horké rytmy samby rozezní ulice hlavního města ostrova Funchal a mísí se s jásotem oslavujících obyvatel.

Aktivity na Madeiře

Turistika

Aktivní dovolená na portugalském ostrově Madeira není neznámým pojmem. Speciálně pro vyznavače pěší turistiky skýtá zdejší mírné klima a fantastická krajina přímo ideální podmínky. Krásným příkladem pěší turistiky jsou procházky podél "levadas", uměle vybudovaných zavlažovacích kanálů, které procházejí celým ostrovem. Na těchto výletech budete míjet nádherné strmé skalní stěny i úrodná údolí. Při výstupu na centrální pohoří budete odměněni překrásným výhledem na celý ostrov.

Jídlo a pití na Madeiře, 2. část

Madeira - jídlo
Autor: LinksmanJD

Polévky

Velmi oblíbenou polévkou je zdejší jednoduchá, ale chutná rybí polévka "Caldeirada". Podávají se také vydatné a hustn polévky, jako třeba "Caldo verde" s jemně strouhaným zelím, brambory, česnekem a s pikantní klobásou, anebo "Açorda", chlebová polévka s česnekem, olivovým olejem a se sázeným vejcem.

Dezerty

Quere sobremesa? Chcete dezert? Tato otázka po skvělém obědě nebo večeři na ostrově Madeira samozřejmě nesmí chybět. Na výběr jsou domácí koláče (bolos), marakujový pudink nebo čerstvé ovoce.

Tradiční kuchyně

Jídlo a pití na Madeiře, 1. část

Madeira - chlebová polévka Açorda
Autor: Rui Ornelas

Kuchyně ostrova Madeira se vyznačuje množstvím ryb, masa a ovoce, které se dále vaří, smaží a grilují. Nicméně seznam dalších složek je poměrně omezený. Obecně vzato je místní kuchyně jednoduchá, ale výborná. Vzhledem ke vzdálené poloze uprostřed Atlantiku a strmým břehům je ale i výčet ryb poměrně malý.

Ryby a dary moře

Nejběžnějšími rybami na talíři obyvatel ostrova Madeira je tkaničnice tmavá (espada) z hlubokého moře a tuňák (atum). Přílohu tvoří obvykle hranolky, často se také podávají s grilovanými banány.

Funchal

Madeirské hlavní město Funchal na pobřeží

Stylový a elegantní Funchal je rušné hlavní město a zároveň největší letovisko na ostrově Madeira, které v roce 2008 oslavilo své 500. výročí jako město. Jeho název je odvozen od portugalského slova "funcho" (v překladu fenykl ). Město pravděpodobně pojmenovali italští obchodníci s cukrem, když zjistili, že tato rostlina rostla ve velkém množství na útesech zálivu.

Stránky

Portugalsko na FB