Jste zde

Domů » Střední Portugalsko

Lisabon

Lisabon a zajímavosti

Lisabonská věž Torre de Belém
Autor: hamadryades

"Kdo nikdy neviděl Lisabon, nespatřil dosud nic krásného", říká jedno portugalské přísloví.

Vzpomínky na slavné období námořních plaveb, kdy byla Lisboa nejbohatším městem v Evropě, tvoří vzrušující kontrast k modernímu životu dnešní portugalské metropole.

Na severním břehu ústí řeky Tajo se rozprostírá na kopcích město s jedním z nejlepších přírodních přístavů na světě.

Lisabon, 2. část

Srdce městského "glamour" stylu najdete ve čtvrti Chiado, obzvláště kosmopolitní městské části hlavního města Portugalska, ve které jsou spolu harmonicky "ruku v ruce" staré i nové věci. Chiado je známé ležérní a elegantní atmosférou, kterou charakterizují moderní restaurace, malebné černo-bílé dlážděné ulice, překrásné kostely a nadčasové kavárny, kde se budete okamžitě cítit jako Lisboeta (obyvatel Lisabonu). Během svého pobytu byste měli určitě ochutnat místní typické espresso "bica" ve slavné kavárně Brasileira.

Lisabon, 1. část

Část portugalského hlavního města Lisabon

Lisabon (portugalsky Lisboa) je hlavní a zároveň největší město Portugalska. Leží v zátoce ústí řeky Tajo na jihozápadě Evropy, na atlantickém pobřeží Iberského poloostrova. Najdete tu nejvýznamnější portugalský přístav, sídlo vlády, několik vysokých škol i Akademii věd, díky čemuž je město také politickým, hospodářským a kulturním centrem země. Na ploše necelých 85 km² žije asi půl milionu obyvatel, jejichž počet během 30 let klesl z původních asi 800 tisíc.

Portugalsko na FB