Jste zde

Domů » Jižní Portugalsko

Portimao

Portimão a památky

Portimão a kostel Igreja da Nossa Senhora da Conceição

Druhé největší město Algarve, Portimão, bylo a stále ještě je důležitým obchodním centrem. V římských dobách bylo nazýváno jako Portus Magnus a bylo jedním z nejvýznamnějších přístavních měst v Portugalsku, kde hrál velmi důležitou roli rybolov.

Na západním břehu řeky Rio Arade se naskytne návštěvníkům pohled na tehdejší atmosféru kdysi typického rybářského městečka. Tady jsou ještě k vidění některé rybářské lodě a lokály, které nabízejí čerstvě připravené ryby.

Návštěva pobřeží Algarve

Portugalské pobřeží Algarve
Autor: fontxito

Faro

Přestože je Faro hlavním a zároveň největším městem oblasti Algarve, přitahuje to sem jen některé turisty. Je to pravděpodobně proto, že se ve Faru nenacházejí pláže, ale jen pár písčin. Jen proto byste si ale návštěvu Fara neměli nechat ujít, ale udělat si alespoň jednodenní výlet k prohlídce města. Atmosféra města s úzkými uličkami a malými domy, muzea i kostely vám absenci pláží bohatě vynahradí. Ale jednu pláž vám přeci jen Faro může nabídnout, a sice Praia de Faro, která však leží trochu mimo.

Portimao

Portugalská pláž Praia da Rocha

Portimao je město ležící v okrese Faro, na jižním pobřeží Portugalska. Dříve bylo známé jako Vila Nova de Portimao, ale od roku 1924 se jeho název zkrátil. Město má přibližně 41 tisíc obyvatel a spolu s městem Faro je to nejlidnatější obec v regionu Algarve.

Tradičně významný obchodní a rybářský přístav je dnes jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Algarve. Je to moderní město s nádhernými plážemi v blízkosti ústí řeky Alvor, s krásnou přírodou a spoustou zábavy.

Portugalsko na FB